کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

تاریخچه کیف پول سخت افزاری

تاریخچه کیف پول سخت افزاری
امتیازدهی

کیف پول سخت افزاری یا هاردویر والت یکی از امن‌ترین روش‌ها برای نگهداری رمزارزها است که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اما این کیف پول‌ها چگونه به وجود آمدند و چه تحولاتی را پشت سر گذاشته‌اند؟ در این مقاله به بررسی تاریخچه کیف پول سخت افزاری می‌پردازیم.

اولین کیف پول سخت افزاری که به بازار عرضه شد، Trezor بود که در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت SatoshiLabs طراحی و تولید شد. این کیف پول از طریق یک کابل USB به کامپیوتر متصل می‌شد و از یک صفحه نمایش OLED و دو دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول فقط از بیت‌کوین پشتیبانی می‌کرد و قیمت آن حدود ۱۰۰ دلار بود.

 

تاریخچه کیف پول سخت افزاری

در سال ۲۰۱۴، شرکت Ledger یک کیف پول سخت افزاری با نام Ledger Nano عرضه کرد که شبیه یک کلید USB بود و از یک صفحه نمایش LED و یک دکمه برای تأیید تراکنش‌ها بهره می‌برد. این کیف پول نیز فقط از بیت‌کوین پشتیبانی می‌کرد و قیمت آن حدود ۳۰ دلار بود.

در سال ۲۰۱۵، شرکت KeepKey یک کیف پول سخت افزاری با نام KeepKey را روانه بازار کرد که از یک صفحه نمایش OLED و یک دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول از بیت‌کوین و چند رمزارز دیگر پشتیبانی می‌کرد و قیمت آن حدود ۲۴۰ دلار بود.

در سال ۲۰۱۶، شرکت Ledger یک کیف پول سخت افزاری جدید با نام Ledger Nano S را معرفی کرد که از یک صفحه نمایش OLED و دو دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول از بیش از ۱۵۰۰ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کرد و قیمت آن حدود ۶۰ دلار بود.

توصیه امنیتی استفاده از کیف پول سخت افزاری
بخوانید

در سال ۲۰۱۷، شرکت Trezor یک کیف پول سخت افزاری جدید با نام Trezor Model T را روانه بازار کرد که از یک صفحه نمایش لمسی رنگی و یک دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول از بیش از ۱۰۰۰ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کرد و قیمت آن حدود ۱۷۰ دلار بود.

در سال ۲۰۱۸، شرکت Ledger یک کیف پول سخت افزاری جدید با نام Ledger Nano X را معرفی کرد که از یک صفحه نمایش OLED و دو دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول از بیش از ۱۸۰۰ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کرد و قابلیت اتصال بی‌سیم از طریق بلوتوث را داشت. قیمت آن حدود ۱۲۰ دلار بود.

در سال ۲۰۱۹، شرکت CoolBitX یک کیف پول سخت افزاری با نام CoolWallet S را روانه بازار کرد که شبیه یک کارت اعتباری بود و از یک صفحه نمایش LED و یک دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول از بیش از ۲۰ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کرد و قابلیت اتصال بی‌سیم از طریق بلوتوث را داشت. قیمت آن حدود ۱۰۰ دلار بود.

در سال ۲۰۲۰، شرکت ShapeShift یک کیف پول سخت افزاری با نام KeepKey Pro را معرفی کرد که از یک صفحه نمایش OLED و یک دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول از بیش از ۴۰ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کرد و قابلیت اتصال به صرافی آنلاین ShapeShift را داشت. قیمت آن حدود ۲۰۰ دلار بود.

در سال ۲۰۲۱، شرکت NGRAVE یک کیف پول سخت افزاری با نام NGRAVE ZERO را روانه بازار کرد که از یک صفحه نمایش لمسی رنگی و چهار دکمه برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد. این کیف پول از بیش از ۱۰۰۰ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کرد و قابلیت اتصال بی‌سیم از طریق QR کد را داشت. قیمت آن حدود ۳۰۰ دلار بود.

کیف پول سخت افزاری چیست؟
بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *